Eğlenceli Oyunun Adresi

Eğlenceli Oyunun Adresi

Sanal alem hayatımız da çok büyük bir yer kaplamaktadır. Artık pek çok işlem online olarak yapılıyor. Son yıllarda hızla yayılan online oyun siteleri de insanların keyifli vakit geçirmeleri için oluşturulmuş birer alternatiftir. Ülkemizde arkadaş gurupları arasında en çok tercih edilen oyunların başın gelen okey oyunu da kaliteli oyun siteleri üzerinden oynanmaktadır. Bu sitelerin başında gelen okeyodasi.com sitesi okey severler için sınırsız hizmet veriyor. Sitede oyun oynamak için yapmanız gereken tek şey üye olmaktır. Siteye üyelik ücretsiz olup 18 yaş üstü kadın ve erkek her oyun sever rahatlıkla üye olabilir.

Sitede Nasıl Oyun Oynanır?

Siteye üye olan kişiler belirledikleri rumuz ve şifre ile giriş yaparlar. Sitede birçok oyun odası bulunur, istenilen oyun odası seçilerek okey oyna butonuna basmanız oyuna başlamak için yeterlidir. Okey oyunu dört kişilik bir oyundur ve seçtiğiniz masadaki oyuncular tamamlanmadan oyuna başlayamazsınız. Ancak oyun odasında siz arkadaş davet ederek oyun başlangıcını hızlandırabilir ya da sizi davet eden masaya oturabilirsiniz. Oyuncu sayısı tamamlanınca okey oyna diyerek oyuna başlarsınız.

Oyunda taşlar bilgisayar tarafından otomatik olarak dağıtılır. Bu sırada okey taşı belirlenir ve oyuncular taşlarını ıstakaya dizer. 15 taş alan oyuncu elindeki fazla olan taşı atar ve el başlar. İlk önce perlerini tamamlayan oyuncu elindeki fazla taşı atarak eli bitirir ve rakiplerinden puan düşülür.

Okeyde Puanlama Nasıl Olur?

Okey oyununda puanlama açılan ele ve yere atılan taşa bağlı olarak değişir. Oyun 20 puandan başlar ve normal taş atılarak el açılırsa rakiplerinizden 2 puan düşer. Eğer okey atarak el açılırsa dört puan düşer. Ancak çifte giderek el açılması halinde ise yine 4 puan düşülür. Oyuncu elindeki taşlarla yanlış per dizer ve el bitti derse 2 ceza puanı alır. Oyun bittikten sonra tekrar okey oyna linkini tıklayarak oyuna devam edebilirsiniz.

Oyunun Kuralları

Okey oyununda online yada gerçek oyun oynanması kuralları değiştirmez. Siteye ücretsiz giriş yaparak oyuna başlamadan önce oyun kurallarını okumanız gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir