eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
Düşük Gereksinimlere sahip, 100 GB Alan İsteyecek Oyun?

Düşük Gereksinimlere sahip, 100 GB Alan İsteyecek Oyun?

Son yıllarda çıkan oyunların boyutları, oyuncuların bazen sabrını taşıracak kadar çok olabiliyor. Bir dönemler kendi DVD ya da CD’leri ile satılan oyunların büyük çoğunluğu artık Steam gibi servisler üzerinden indiriliyorlar. Yani internet bağlantınız kaliteli değilse günlerce oyunun inmesini bekleyebiliyorsunuz. Tüm bunlar haricinde, son dönem oyunların büyük bir çoğunluğu gerçekten de çok para dökülerek sahip olabileceğimiz bilgisayarlar talep ediyorlar. 

Shenmue III adıyla çıkış yapan bir oyun ise genelde sektör görülmeyen bir örneği teşkil ediyor. Kickstarter üzerinde, tüm zamanların en fazla maddi desteğini toplayan otun olan Shenmue III, yıllardır ertelenen bir projeydi. Bu nedenle grafikler açısından yıllar öncesinin teknolojisini talep ediyor. Projenin sona yaklaşmasıyla ortaya çıkan sistem gereksinimleri de hikaye açısından yoğun, görsel açıdan günümüze göre zayıf bir yapımla karşılaşacağımızı gösteriyor.

Aslında Aralık 2017’de çıkış yapması beklenen Shenmue III’ün aldığı maddi desteğin toplamı 7 milyon doları buldu. Sonrasında 2018’in ikinci yarısına kadar ertelenen yapım, YS Net tarafından hayata geçiriliyor, Deep Silver tarafından da dağıtılıyor. YS Net, Twitter üzerinden bir anket düzenleyerek, kullanıcılara oyunun önce PS4 için mi yoksa PC için mi çıkması gerektiğini söylüyor. 

Ekipi oyunun geliştirme sürecinin hala devam ettiğini, ancak sona yaklaştıklarını söyledi.

Shenmue III eğer hiç değişikliğe uğramazsa şu minimum gereksinimlerle yayınlanacak:

  • İşletim Sistemi: Windows 7, 8, 10 64 bit
  • İşlemci: Intel Core i5-4460 (3.40 GHz) veya daha iyi; Dört çekirdekli veya daha iyi
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Grafik: Nvidia GeForce GTX 650 Ti veya daha iyisi (DirectX 11 kart ve VRAM 2GB Gerekli)
  • DirectX 11
  • Ağ: Geniş bant internet bağlantısı
  • Depolama: 100 GB kullanılabilir alan
  • Ses kartı: DirectX 9.0c uyumlu ses kartı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir