bodrum escort
Dolgu Kırışıklık Tedavisi

Dolgu Kırışıklık Tedavisi

Cilt yaşlanması her insanda farklılık göstermektedir. Bazı ciltler erken yaşlanırken bazıları da geç yaşlanabilmektedir. Ciltte farklı nedenlere bağlı olarak kırışıklıklar oluşabilmektedir. Yüz mimikleriyle oluşan kırışıklıklar daha çok alın ve göz bölgesinde meydana gelir. Ağız çevresindeki kırışıklıklar ise daha çok yerçekimine bağlı olarak oluşan sarkmalardan dolayı oluşur. Maya Estetik Merkezi’nde oluşan kırışıklığın bölgesine ve çeşidine göre farklı yöntemler uygulanmaktadır. Uzmanlarımız tarafından uygulanan dolgu kırışıklık tedavisi yöntemiyle kırışıklıkların önemli ölçüde azalması sağlanmaktadır. Uygulama yapıldıktan 3-7 gün sonra kırışıklıklar üzerindeki etkisi görülür ve bu etki 4-6 ay süreklilik gösterir.

Uygulama Nasıl Yapılır?

Yaşlanmanın yanı sıra yerçekimi, güneş ışınları, yüz mimikleri ve sigara kullanımı ciltte olumsuz etkilere yol açmaktadır. Bu etkilere maruz kalan deri altı dokusu zamanla parçalanarak mimik çizgileri oluşumunu destekler. Maya Estetik Merkezi olarak uzmanlarımızca bu oluşan çizgi ve kırışıklıklar deri altından verilen dolgu maddeleri ile doldurulur ve düzgün bir görünüm elde edilir. Bunun yanında yara izlerinin düzeltilmesi için de bölgenin altına yapılan enjekte ile iyileşme sağlanır. Yüz germe ameliyatı ile beraber dolgu kırışıklık tedavisi uygulaması yaptırılabilir. Derin çizgi ve kırışıklıklar için ameliyat tercih edilirken daha hafif kırışıklıklar için dolgu maddeleri uygulaması yapılabilir.

Kaç Çeşit Dolgu Maddesi Kullanılır?

Dolgu yaptıran kişinin bir yerinden alınarak diğer yerine verilen ya da başka bir canlıdan alınarak yapılan yöntemde biyolojik dolgu maddeleri kullanılır. Doku kokteyli, yağ, kollajen, hyaluronik asit, fasya ve laktik asit dolgu kırışıklık tedavisi uygulamasında kullanılan biyolojik dolgu maddelerindendir. Biyolojik olmayan maddelere de sentetik dolgu maddeleri adı verilir. Sıvı silikon, silikon parçacıkları olan enjeksiyonlar ve gorteks sentetik dolgu maddeleri arasında yer alır.

Dolgu kırışıklık tedavisi hakkında bilgi almak için https://www.mayaestetik.com/ ziyaret ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir