Disney, Arttırılmış Gerçeğe Sahip Bir Star Wars Holochess Oyunu Yapıyor

Disney, Arttırılmış Gerçeğe Sahip Bir Star Wars Holochess Oyunu Yapıyor

WWDC’de bu yılın başlarında Apple , Star Wars’tan ünlü Dejarik holochess oyununu yeniden yaratmak için iPad kullanan bir arttırılmış gerçeklik demosunu gösterdi. Bu yalnızca bir teknoloji demosundan başka bir şey değil: bugün Disney, oyunu ve diğer projeleri hayata geçirmek için kullanacağı gerçek bir artırılmış gerçeklik platformu yarattığını açıkladı.

Ürün sihirini yapmak için iki parça kullanıyor. İlki Lenovo ile birlikte yapılan yeni bir genişletilmiş gerçeklik kulaklık setidir.

Daha sonra cihaz, ağır kaldırmanın kalan kısmını yapmak için bir kullanıcının akıllı telefonu ile eşleşir. Hareketli, holografik canavarları bir masanın üstüne ya da başka bir yüzeye yerleştiren holochess oyunu da dahil olmak üzere çok sayıda farklı uygulama yanı sıra küçük bir artırılmış realite Rebel çizgi film karakterinin bir AT-AT ile karşılaştığı bir savaş da denendi.

Farklı uygulamalar hepsi Jedi Challenges markası altında ve elbette bu ismi akıllara özel bir kullanım getiriyor:Light holders.

Işık yansıtıcı deneyimiyle ilgili ayrıntılar ayrıntılı değilken, müşterilerin Disney ve Lenovo kulaklık setlerini Luke Skywalker’in orijinal filmdeki gibi kaymasını sağlayacak bir AR oyununu hayal etmek kolay ve bir cırt cırt çantası kullanarak cıvatalarını bir Uzaktan eğitim.

Ürün için henüz çıkış tarihi yok ilerideki aylarda daha fazla ayrıntı vaat edildi ancak Disney, projenin D23 süresince sergileneceği konusunda yeterince güvende.

Müşteriler, aslında bu şekilde oyunlar oynamak için yüzlerine bir kulaklık taktığından mı, yoksa arttırılmış gerçekliğin cazibesiyle izleyicilere cazip gelip gelmeyeceğini sorgulamaya devam ediyor.

Sonra tekrar, Pokémon Go gibi bir şey hakkında aynı argümanlar yapılabilirdi. Bu oyunla ders, geleneksel oyun kurallarını ihlal etse bile, tutkulu oldukları karakter ve mülklerle meşgul olmak için istekli olmalarıydı.

Ve hayranlar söz konusu olduğunda, Star Wars’ı sevenlerden daha ateşli bir şey hayal etmek zor .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir