Haber

Dhı Saç Ekimi

Birçok tipte saç sorunu yaşayan insanlar var. Bunlardan bazıları kellik problemi yaşarken, bazıları saçlarının seyrek oluşundan şikâyetçidir. Var olan saçlara zarar vermeden, saçlar arasındaki boşluklara saç ekimi yapılarak saçlar sıklaştırılıyor. Saç ekimi bu bağlamda insanlara yardımcı olan bir uygulama. Dhi saç ekimi bilgisayar destekli saç teli incelemesinin ardında, saç ekimine uygulanacak yöntemi belirler. Bu yöntem ile saç ekiminin fiyatı belirlenir. Saç ekimi fiyatları her saç tipine göre değişiklik gösteren bir etmendir.

Saç ekimi yapılırken öncelikle saçlar belirli bir uzunlukta kesilir ve ön saç çizgisinin tasarımı özenle yapılır. Donör bölgeye lokal anestezi uygulanır ve ense uyuşturulur. Sonra mikromotor yardımıyla saçlar dağınık bir şekilde alınır.

Doku alım işlemi bittikten sonra, saç ekimi yapılacak alana lokal anestezi yapılır. Saç ekim işlemine başlanır. DHI yönteminde iyileşme süreci daha hızlıdır. 5-6 gün kabuklanır, 15-22 günde şok dökülme evresi yaşanır. Sonra dökülme yavaşlar ve durur. 3. aydan sonra yeni saçların çıkması gözlenir. 12. ayda saçların %99 oranında çıkmış olduğu gözlemlenir.

https://www.unitedsacekimi.com/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı