eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
CoD: Modern Warfare’ın Yeni Bir HDD Almanıza Sebep Olacak Sistem Gereksinimleri

CoD: Modern Warfare’ın Yeni Bir HDD Almanıza Sebep Olacak Sistem Gereksinimleri

Activision, uzunca bir süredir yeni Call of Duty oyunu “Modern Warfare” üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Oyunda neredeyse sona gelindi, hatta bazı beta testler bile yapılmış durumda. Hal böyle olunca da şirket, son rötuşları yaparak oyunun piyasaya çıkış tarihi olan 25 Ekim için gün sayıyor. Şimdi ise Call of Duty: Modern Warfare’ın sistem gereksinimleri belli oldu.

Call of Duty: Modern Warfare’ın sistem gereksinimlerinin açıklanması ile birlikte, oyunun hangi bilgisayarlarda oynanabileceği de genel hatlarıyla belli olmuş oldu. Ancak bu noktada en çok, oyunun gerektirdiği boş HDD alanı göze çarpıyor. Ayrıca bu boş alan, ne kadar indirme yapabileceğimizi de gözler önüne seriyor. Anlaşılan o ki Call of Duty: Modern Warfare’ın inmesi için pek çok oyunsever, uzunca bir süre beklemek durumunda kalacak.

Aslına bakacak olursak Call of Duty: Modern Warfare, oyunu düşük ayarlarda oynamaktan rahatsız olmayacak oyunseverler için çok yüksek sistem gereksinimleri gerektirmiyor. Ancak daha öncesinde de belirtmiş olduğumuz gibi özellikle depolama alanı ve indirme boyutu, oyunseverleri ciddi anlamda zorlayacakmış gibi görünüyor. Özellikle Türkiye’nin ortalama veri indirme hızı düşünüldüğünde, sadece indirme işlemi bir günden fazla sürebilir.

Call of Duty: Modern Warfare minimum sistem gereksinimleri

Windows 7 veya Windows 10 işletim sistemi (64 bit) Intel Core i3-4340 veya AMD FX-6300 işlemci Nvidia Geforce GTX 670 – Nvidia Geforce GTX 1650 veya AMD Radeon HD 7950 ekran kartı 8 GB RAM DirectX 12 desteği 175 GB boş alan

Call of Duty: Modern Warfare önerilen sistem gereksinimleri

64 bit Windows 10 işletim sistemi Intel Core i5-2500K veya AMD Ryzen 1600X işlemci Nvidia Geforce GTX 970 – Nvidia Geforce GTX 1660 veya AMD Radeon R9 390 – AMD Radeon RX 580 12 GB RAM DirectX 12 desteği 175 GB boş alan

Yapılan bu açıklamalar doğrultusunda yeterli boş alan yoksa, sabit diskinizde yer açmayı tercih edebilir veya yeni bir SSD veya HDD almayı düşünebilirsiniz. Call of Duty: Modern Warfare, 25 Ekim’de farklı sürümlerle erişilebilir olacak. Oyun, 59.99 euro (battle.net) veya 472.50 TL’den (Microsoft Store) başlayan fiyatlarla satın alınabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir