CHP’nin İzmir Belediye Başkanlığına Sürpriz Adayı: Figen Baz

CHP’nin İzmir Belediye Başkanlığına Sürpriz Adayı: Figen Baz


2019 yılında yapılacak olan yerel seçimler için CHP’de çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor. CHP Genel Merkezi tarafından her şehir için belediye başkanlığına çıkarılacak olan adayların seçim sürecinde yeni bir gelişme yaşandı. Geçtiğimiz hafta CNN Türk ekranlarında Hande Fırat’ın sunduğu programa konuk olan Abdülkadir Selvi, CHP cephesindeki gelişmeleri anlattı.

Figen Baz Aday Listesinde

Hürriyet Gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi tarafından Hande Fırat’ın programında açıklanan bilgiye göre, CHP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayları arasında Figen Baz’ın da ismi geçiyor. CHP Genel Merkezi’nde yer alan seçim çalışmalarının devam ettiğini ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için partinin Tunç Soyer, Abdül Batur, Selin Sayek Böke, Tuncay Özkan ve Murat Bakan gibi isimlere yöneldiğini söyleyen gazeteci, Figen Baz’ın da adaylar listesine girdiğini açıkladı.

İzmir’in Tanınan İsimlerinden Biri

Aldığı bilgiler doğrultusunda CHP’nin İzmir başkanlığına aday olarak 5 kritik ismi değerlendirdiğini söyleyen Abdülkadir Selvi, Figen Baz’ın bu listede olduğuna değindi. Özel sektörde çalışmakta olan ve işitme cihazı satan bir firmanın sahibi olarak İzmir halkı tarafından eşi ile beraber tanınan Figen Baz’ın olası 5 aday listesinde yer alması bekleniyor. Gazeteci ayın 16’sında gerçekleşecek olan parti meclisinden önce anketin tamamlanması ve Figen Baz’ın isminin çıkması öngörüsünde bulundu.

Sağlık Alanındaki Atılımları ile Biliniyorlar

Opr. Dr. Mehmet Baz’ın eşi olarak bilinen Figen Baz, 1966 tarihinde İzmir Karşıyaka’da doğmuştur. 15 senedir İzmir’de faaliyet göstermekte olan Ekol Hastanesi’nin ve bununla beraber Duymer İşitme Cihazlarının sahibi olan Figen Baz’ın biri avukat, diğeri ise halkla ilişkiler uzmanı olan iki oğlu vardır. Bosna kökenli bir aileden gelen Figen Baz’ın babası yıllarca Çiğli’de doktorluk yapmıştır. Sağlık alanında Çiğli’de önemli atılımlara imza atan Figen Baz ve ailesi, son yıllarda Seyrek yolu üzerinde aldıkları 50 dönüm araziye üniversite kurma çalışmalarını yürütmektedirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir