CE Belgesi Neden Önemlidir?

CE Belgesi Neden Önemlidir?

 Kalite standartları belgeleri bir şirketin faaliyet gösterdiği alana göre değişiklik gösterebilir. Özelikle inşaat ve hazır beton gibi alanlarda iş sağlığı ve güvenliği ile çevre duyarlılığı sertifikaları dışında kullanılan malzemelerle ilgili sertifikalara da ihtiyaç duyulur. Özellikle hazır beton malzemesinin temeli olan Agrega malzemeler için Agrega CE belgesi alınması gerekebilir. Bunun için www.tugradanismanlik.com sitesinden yararlanarak bu belgeyi temin edebilirsiniz.

 Agrega Nedir?

 Agrega özellikle inşaat sektöründe ve hazır beton alanında kullanılan bir kavramdır. Agrega hazır beton içeriğinde bulunan kum, çakıl ve kırma taş gibi ürünlerdir. Bu ürünlerin inşaat açısından herhangi bir risk oluşturmaması için belirli standartlara sahip olması gerekir. Bunun için de firmaların Agrega CE belgesi almaları gerekir. Agrega CE belgesi özellikle yurt dışındaki firmalarla çalışan şirketler için önemli bir gerekliliktir. Bunun için www.tugradanismanlik.com ile bu belgeye sahip olmanız oldukça kolay olacaktır.

 Agrega CE Belgesi Neden Önemlidir?

 Neredeyse tüm Avrupa’da inşaat uygulamaları, CE işaretli ürünlerin tanımlanmış bir kalite ve güvenlikte olduğunu varsayar. CE işareti yalnızca ürünün performansında beyan edilen bir dayanıklılığa karşılık geldiği ve Avrupa iç pazarında piyasaya sürülebileceği anlamına gelir. Mevcut yasal çerçeve kapsamında, bir üreticinin bir yapı malzemesinin beyanında yalnızca bir performans özelliği beyan etmesi ile Agrega CE belgesi alınmaz. Bunun için detaylı bir inceleme ve belgelendirme gereklidir. Agrega CE belgesi ile hazır beton alanında hizmet veren firmalar özellikle yurt dışı ortaklara hizmet sunabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir