eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
Beyin Gücüyle Kontrol Edilebilen Üçüncü Kol İcat Ettiler

Beyin Gücüyle Kontrol Edilebilen Üçüncü Kol İcat Ettiler

Japon bilim insanları, beyin gücü ile kontrol edilebilen ‘yapay üçüncü kol’ üzerine bir dizi deney gerçekleştirdi.

İnsanın, 3 kolu aynı anda yönetebildiğini kanıtlayabilmek için; gönüllü katılımcılara, sahip olduğu 2 kolun yanında, beyin gücüyle kontrol edilebilen yapay-robotik 1 kolu iki ayrı görevde eş zamanlı olarak nasıl kullanabileceği öğretildi.

Aynı anda birkaç iş yapması istenen gönüllüye, protez bir kol takıldı. Sonra ona bir su şişesi verildi… Ve bu deneyle birlikte, insanın aynı anda 3 kolu birden kontrol edebildiği ispatlanmış oldu.

Gelişmiş Telekomünikasyon Araştırma Enstitüsü’den Shuichi Nishio, icadın, insanın üretkenliğinin yanı sıra bilişsel kabiliyetlerini de artırabileceğini belirtti.

Video:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/micderc1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/micderc1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/micderc1/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/micderc1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35