Beşiktaş, Adem Ljajic’i Satın Aldı

tarafından
86
Beşiktaş, Adem Ljajic’i Satın Aldı

Beşiktaş, Finansal Fair Play anlaşması nedeniyle önceki sezon Lens’i kiralamış ve sezon sonunda satın alma opsiyonunu kullanarak, oyuncuyu tapusuyla birlikte kadrosuna katmıştı.

Akşam’ın haberine göre; Ljajic için de benzer bir formül uygulandığı, Torino Başkanı Urbano Cairo’nun açıklamalarıyla ortaya çıktı.

SEZON SONUNDA ZORUNLU ALACAK

İtalyan futbol adamı ülkesinde basına şu açıklamayı yaptı: Biz Adem Ljajic’i Beşiktaş’a kiraya vermedik, sattık. Anlaşma sezon sonundan itibaren geçerli olacak ve Beşiktaş zorunlu olarak satın alma opsiyonunu kullanacak. Çünkü o, burada oynama garantisi istediği için böyle bir tercih yaptı. Kalmak istemeyen bir oyuncuyu tutmak doğru olmazdı. Soyunma odasında da huzurumuzu bozar.

OPSİYONU 6.5 MİLYON EURO’YDU

Beşiktaş cephesinden de bu anlaşma doğrulandı. Siyah-Beyazlı yönetim, satışın belli şartlara bağlı olduğunu açıkladı.

Satın alma opsiyonunun devreye girmesi için, oyuncunun belli bir süre kulüpte oynama şartı olduğunu bildirdiler. Sakatlığı dışında forma şansı bulan Ljajic’in bu şartları sezon sonuna kadar yerine getirme ihtimalinin yüksek olduğunu belirten Beşiktaşlı yöneticiler, “Kalma olasılığı çok yüksek” yorumu yaptılar. İki kulüp arasında yapılan anlaşmada satın alma opsiyonu 6.5 milyon euroydu.

http://betgram37.com/livebet/main