Ankara’dan Vize Başvurusu ile Amerika’ya

Her bireyin mutlaka Amerika’ya gitme hayali olmuştur. Belki de Amerika’ya yerleşip kendine yeni bir hayat kurma arzusu ya da öğrenimini orada tamamlamak. Tabii ki Amerika’ya gitmek için bazı işlemlerin yapılması gerekiyor. İlk olarak bir pasaporta ihtiyacınız var daha sonra ise vize alınması gerekli. Sizlere bu yazımızda Ankara vize başvurusu desteği ile Amerika’ya vize almanın kısaca nasıl yapıldığını aktaracağız. Amerika’ya gitme sebebinizde vize başvurularında önem arz ediyor. Bunu da belirterek devam edelim.

Ankara’dan vize işlemleri ile Amerika Vizesi

Amerika’ya gitme amacınız her ne olursa olsun ilk olarak ceac.stage.gov adresine girmeniz gerekmektedir. Bu adres Amerika’nın resmi vize başvuru adresidir. Sitede ayrıca Türkçe dil desteğide bulunuyor. Burada DS160 başvurunu doldurmanız gerekiyor. Formda vereceğiniz bilgilerin kesinlikle doğru olması önem taşıyor. Çünkü mülakat esnasında eğer bir tutarsızlık olursa vizeniz muhtemelen ret olarak cevaplandırılacaktır. Siz formu doldurup tamamladıktan sonra başvuru gününüze dek form incelenmiş oluyor ve vizenin verilip verilmeyeceği yüksek ihtimalle bu süre zarfında karara bağlanıyor. Form doldurma işlemini bitirdikten sonra ekranda pasaportunuz da dahil olmak üzere tüm bilgilerinizin yer aldığı barkod içeren sayfa geliyor. Bu sayfayı kaydetmeyi unutmamalısınız. Çünkü daha sonra ihtiyacınız olacak.

Tüm bu adımlardan sonra ais.usvisa-info.com adresine kayıt oluyorsunuz. Kayıt işlemlerinizi tamamladıktan sonra başvuru bedelini ödemek kalıyor. Belirtmek isteriz ki eğer vizeniz için ret kararı gelirse bu ücret geri ödenmiyor. Dilerseniz ödemeyi kredi kartınızla da yapabilirsiniz.

Son olarak randevu için gerekli belgelerinizi hazırlamalısınız. Mecbur olduğunuz 2 evrak mutlaka yanınızda olmalı.

l  

DS160 formu

l  

1 tane fotoğraf

Geriye kalan evraklar ise gidiş nedeninize bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Bu nedenle de Ankara’dan vize başvurusu yapmak sizin için en avantajlı tercih olacaktır. İşlerinde profesyonel kadrosu ile her türlü evrak konusunda sizlere en iyi yardımı sağlayacaktır.

Size gelen mail ile randevu günü ve tarihini belirteceklerdir. Tam zamanında orada olmalısınız.

Amerika’ya vize başvuru merkeziile başvurularınızda özel durumlar haricinde kısa zamanlı vize verilmemektedir. Genellikle de Amerika vizeleri 10 yıllıktır.

Eğer işlerinizi aksatmadan sizde vize başvurusunda bulunmak isterseniz, Ankara vize başvuru merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. Yalnızca Amerika vizesi için değil tüm ülkelerin vize başvuruları için detaylı yardım alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir